SKUTEČNÁ LIGA

Finále soutěže kapel

Začalo velké hlasování veřejnosti o nej středočeské rockery

Středočeská Skutečná liga spustila hlasování fanoušků o nejoblíbenější začínající či zatím neobjevenou kapelu letošního ročníku. Svůj hlas můžete hudebníkům udělit v anketě uveřejněné na webových stránkách Středočeského kraje, který je již třetím rokem partnerem této největší tuzemské soutěže mladých kapel v živém hraní. Ocenění převezmou vítězové během finálového koncertu o ceny poroty, resp. Cenu hejtmanky Středočeského kraje 17. ročníku Skutečné ligy, který se uskuteční 20. listopadu v Kladně. Finálový koncert bude zdarma otevřený široké veřejnosti.

O Skutečné lize

Cílem největší tuzemské soutěže pro neprofesionální rockové kapely - Skutečné ligy - je podpořit nejen začínající hudební skupiny, nalézt nové středočeské talenty, získat pro ně zájem široké veřejnosti, producentů a dalších odborníků v oboru, vybudovat publikum a odstartovat hudební kariéru. Za šestnáctileté působení se do úspěšného talentového hudebního projektu přihlásilo přes 6 700 kapel a bylo odehráno více než 4 800 koncertů. Soutěž má mladým lidem ukázat, že má smysl věnovat se něčemu navíc, rozvíjet sám sebe, motivovat je na cestě k tvůrčímu a smysluplnému trávení volného času. Součástí soutěže je tak i kategorie „Junior" do 19 let. Juniorská kapela, která získá nejvíce bodů v základní kole, postupuje rovnou do finále.

Finalisté soutěže Středočeská Skutečná liga se budou objevovat v rámci hudebních programů akcí pořádaných městy ve Středočeském kraji i krajem samotným. Každoročně rovněž vystupují nejen na pódiích po celé České republice a na Slovensku, ale třeba i na polském festivalu Woodstock, který se řadí mezi největší hudební akce v Evropě. V roce 2020 se absolutním vítězem stala kapela Hrabě Monte Crazy a vítězem kategorie junior se stala kapela Worn Out Jacket.

Vzhledem k úspěchu projektu ve Středočeském kraji vznikla myšlenka na jeho rozšíření na území celé republiky, kterou podpořila Asociace krajů ČR. Jednání v současné době probíhají.

Kontakt pro média:

Lukáš Fousek

zakladatel a ředitel soutěže Skutečná liga

T: 734 864 860, E: nsef@nsef.cz

 

2022-11-20 | Michal Muláček

Dům kultury Kladno