Dlouhodbá výstava obrazů třech významných umělců

Dům kultury ve spolupráci s nadací CAPS 66 pana Milana Nového, pro své návštěvníky připravil dlouhodobou expozici obrazů významných uměleckých osobností. Jedná se o prodejní výstavu, kdy se může případný zájemce obrátiti na managera Domu kultury pro předání kontaktu na konkrétního umělce. 3 umělecké styly a celkem 35 kusů jedinečních děl.

Ladislav Maria Wagner

Pochází z Jaroměřického rodu malířů, kameníků, sochařů a možná právě díky svým předkům a rodině dokázal být tvrdý a neústupný. Jako signatář Charty 77 bojoval za budoucnost, za naší demokracii po boku Václava Havla a dalších. Odplatou pro něho byla tvrdá práce na šachtě, kde 7 let pracoval jako havíř. Stále tvořil a jeho díla byla lidská forma boje, proti které tehdejší režim tolik stál! Rostoucí zájem o jeho práci podpořil přátelství s malíři Janem Zrzavým a Ladislavem Placatkou.

Experimentální tvorba malíře je po více jak 40 letech práce známa po celém světě a jeho díla jsou součástí mnoha státních i soukromých sbírek. Je zapsán do almanachu Evropské kultury, držitelem ceny Evropské unie umění a mnoha dalších ocenění.

Žije a tvoří v malebné krajině Jižních Čech v obci Hajan, příležitostně ve Francii.

Barbara Issa Wagner

Je Jihočeskou rodačkou, která sbírala své prvotní zkušenosti a inspiraci od svého otce. Později v ateliérech ve Španělsku, Francii, Německu a Rakousku. Její obrazy jsou součástí veřejných i soukromých sbírek po celé Evropě a USA. Je držitelkou řady cenných českých a zahraničních ocenění a je členkou Unie výtvarných umělců Čr a řady dalších institucí.

Mimo zahraniční cesty střídavě pracuje v ateliérech v Písku, Hajanech a Blatné. Má dvě krásné děti.

 

Jana Ágnes

Vlastním jménem Janina Dallibert je česko-francouzskou fotografkou a foto-grafičkou žijící v Bretaňi ve starobylé kamenné usedlosti La Pleé nedaleko od vily kterou obýval sám pan Lui de Funés. Právě krása Bretaně a tajemství kamenných starobylých dvorků Ágnes učarovala. Vrcholem tvorby umělkyně jsou její koláže a grafika se spirituálním nádechem, vyniká také jako básnířka.

Po mnoha výstavách ve Francii, USA a Kanadě se dnes jedná o čtvrtou ukázku Janiny tvorby v Čechách.

 

 

 

 

 

 


 

Dům kultury Kladno