DUO JAMAHA

koncert

Duo Jamaha (do roku 2014 Duo Yamaha) je hudební těleso skládající se z otce Alfonze a jeho syna Mariána Kotvanových pocházejících ze západoslovenského regionu Záhoří. Jejich spolupráce začala v roce 2002, kdy mladší z dvojice končil základní uměleckou školu a jeho otec se rozhodl zanechat hudební spolupráce se svým kolegou, s nímž byť tehdy vystupoval, příliš se mu společné hraní nezamlouvalo a hledal k sobě nového partnera. Zkusil proto svého syna a spolupráce se osvědčila.

Oba umělci hrají na klávesy a svou hudební produkci doplňují zpěvem. Otec Alfonz navíc ovládá akordeon a syn Marián zas bicí. Repertoár dvojice představují československé lidové či moderní písně a hity hrané na zábavách. Za svá vystoupení obdrželi i ocenění. Vedle koncertů vystupují od přelomu let 2012 a 2013 také v televizi Šlágr TV, v níž mají svůj vlastní pořad. Spolupráce s televizí rozšířila počty jejich fanoušků. V rozhovoru pro Českobudějovický deník oba protagonisté dua uvedli, že koncertují pouze ve svém volném čase a že vedle toho ještě chodí do zaměstnání.

Duo se objevilo také ve filmu Muzzikanti (2017), kde si zahráli s Martinem Dejdarem. Na základě společného účinkování pak Dejdar podle serveru iDNES.cz plánoval vzájemnou spolupráci prohloubit a uvažoval o společném turné

VSTUPENKY v hodnotě od 300,- Kč, k zakoupení v Městském informačním centru na třídě T.G.M. 499 v Kladně, nebo on-line na: https://tickets.colosseum.eu/mestokladno/standard/Hall/Index/674106/ZR4b1EMZWSP_sla_VdKtVo3kMA_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4wg0radKTvXWCEEk2ip6wDCf-uipzw__?

 

2020-10-21 | Michal Muláček

Dům kultury Kladno